سئو به معنی بهینه سازی وب سایت جهت قرار گرفتن در رتبه‌های بالای موتورهای جستجو می‌باشد. موتورهای جستجو که توسط افراد و شرکت‌ها برای یافتن اطلاعات مورد نظرشان استفاده می‌شود، فاکتور بسیار مهمی جهت پیدا شدن و افزایش ترافیک وب سایت، حضور در بازارهای داخلی و جهانی و کسب اعتبار در عرصه کسب و کار می باشد.

در صورتی که یک وب سایت با الگوریتم های سئو بهینه سازی نشود بازدیدکنندگان سایت معمولا به افرادی محدود می شود که آدرس سایت به آنها داده شده ، به این ترتیب شما امکان معرفی کسب و کار خود به مشتریان بالقوه را از دست خواهید داد.

سئو یک پروسه طولانی مدت و البته مستمر است؛ پس در رسیدن به رتبه‌های بالا اصلاً عجله نکنید. ضمناً پس از بدست آوردن رتبۀ بالا در موتور جستجو، فاز نگهداری سایت در آن جایگاه آغاز می شود و در صورت نگهداری نکردن از سایت، جایگاه بدست آمده به سرعت از دست خواهد رفت. انجام پروژه های SEO در هر مرحله شامل دو فاز اصلی می باشد.

بهینه سازی داخلی وب سایت: سئو (ONSITE SEO)

اولین فاز،  Onsite SEO یا بهینه سازی خود وب سایت است. محتوای قوی می‌تواند نقش اصلی را در این مرحله ایفا کند. طی این فاز کد وب سایت شما استاندارد سازی می شود، بصورت خاص جهت SEO Friendly بودن، سایت شما برنامه نویسی می شود و تمامی resource ها بهینه سازی می گردد. در انتها نیز وب سایت شما به موتورهای جستجو معرفی خواهد شد.

 

بهیته سازی وب سایت: سئو (OFFSITE SEO)

توجه داشته باشید که بعد از طراحی سایت بر اساس اصول سئو، مرحله Offsite SEO شروع می‌شود و نباید انتظار داشت که سایت خود به خود در رتبه‌های بالای موتور جستجو قرار گیرد. بنچ مارک وب سایت‌های مشابه خارجی و داخلی و آنالیز رقبا،  تبلیغات در سایتهای پربازدید، فعالیت در شبکه های اجتماعی و لینک بیلدینگ مراحل بعدی این فاز هستند که نباید از آن‌ها غافل شد. لینک بیلدینگ باید به صورت طبیعی با استفاده از سوشیال مدیا، سایت‌های ویدیویی و سایت‌های مرتبط صورت پذیرد. مرحلۀ نگهداری وب سایت در جایگاه بدست آمده نیز از این پس در دستور کار قرار میگیرد.

 

خدمات عمومی شرکت سنا در زمینه سئو

خدماتی که در هر دو فاز ذکر شده در فوق برای سئوی سایت شما ارائه می شود عبارتند از:

- مانیتورینگ 24 ساعته و حرفه ای وب سایت شما و تغییرات جایگاه آن در نتایج جستجوی موتور جستجو با نرم افزارهای پیشرفته و حرفه ای

- آنالیز ترافیک و بازدید سایت شما، پیگیری زمان و مکان بازدید از سایت، نحوۀ بازدید از سایت و صفحاتی که بازدید شده و میزان زمان بازدید از سایت و بطور کلی تحلیل هر آنچه در سایت شما اتفاق می افتد.